Elsősegélyhely üzemeltetése

Célunk, hogy biztonságos és segítő környezetet teremtsünk a sürgősségi helyzetek kezelésére, legyen szó rendezvényen mobil ambulancia kialakításáról, vagy állandó egészségügyi ellátóhely kialakításáról.

Ambulancia, elsősegélynyújtó hely kialakítása, üzemeltetése javasolt: Ambulancia-elsősegélyhely


Az elsősegélyhely üzemeltetése fontos szerepet játszik a balesetek és sérülések kezelésében, olyan helyek, ahol gyors és szakszerű segítséget tudunk nyújtani azoknak, akik sürgősségi ellátásra szorulnak. Az ambulanciánkon képzett és tapasztalt szakemberek vannak, akik ismerik az elsősegélynyújtás legújabb irányelveit és technikáit, felkészültek arra, hogy segítsenek a különböző egészségügyi vészhelyzetek és balesetek esetén!
Rendelkezésre állnak azok az eszközök és felszerelések, amelyek szükségesek a sürgősségi ellátáshoz. Ez magába foglalja a kötszereket, sebtapaszokat, steril eszközöket, illetve alapvető életmentő eszközöket, mint például a defibrillátort.

Mentőápolói ügyelet:
Közepes szintű sürgősségi ellátásra alkalmas ügyelet. Szükség esetén gondoskodik a sérült, vagy beteg kórházba történő szállításáról!
Személyzete: nagy gyakorlattal rendelkező mentőszakápoló, mentőtechnikus, sürgősségi szakápoló
Felszerelés: sürgősségi táska + defibrillátor

Mentőtiszti ügyelet és Orvosi ügyelet:
Magas szintű oxyológiai (sürgősségi) ellátást biztosító ügyelet.
Személyzete: nagy gyakorlattal rendelkező diplomás mentőtiszt, + szükség esetén mentőápoló vagy Orvos +mentő ápoló
Felszerelése: sürgősségi táska + defibrillátor +ekg

Elsősegélyhelyek

20. § (1) *  Minden munkahelyen és műszakban a tevékenység és a munkafolyamatok veszélyességétől, illetve az ott dolgozók számától függően kialakított elsősegélynyújtó felszerelést vagy mentődobozt és a munkavállalók közül kiképzett, elsősegélynyújtásra kijelölt személy jelenlétét kell biztosítani. Egy vagy több elsősegélynyújtásra szolgáló - hordággyal is könnyen megközelíthető - helyiséget kell biztosítani ott, ahol a helyiségek mérete, a végzett tevékenység jellege és a balesetek gyakorisága ezt indokolja.

(2) Az elsősegélynyújtó felszerelést, a mentődobozt és a tevékenységtől függően hordágyat, megfelelő mennyiségben és minőségben, jól látható, könnyen és gyorsan elérhető, szennyeződéstől védett helyen kell készenlétben tartani.

(3) Gondoskodni kell az elhasznált, lejárt, használhatatlan eszközök pótlásáról.

(4) Az elsősegélyhelyeket és a hozzájuk vezető utakat a külön jogszabályban meghatározottak szerint kell jelölni.

(5) Az elsősegélynyújtó felszereléssel, az elsősegélynyújtó hely kialakításával és az elsősegélynyújtás megszervezésével kapcsolatos további követelményeket, valamint a kijelölt elsősegélynyújtók képzése, továbbképzése tekintetében az irányadó előírásokat külön jogszabály tartalmazza.

 

ELSŐSEGÉLYHELY, AMBULANCIA

 

 

 

                  MOBIL EGÉSZSÉGÜGYI ELLÁTÓ EGYSÉG

 

 

 

Szolgáltatásunk keretében szabadtéri rendezvényekre ajánljuk teljesen felszerelt ambulancia sátrunkat, hogy a lehető legjobb sürgősségi ellátást tudjuk biztosítani a rendezvényeken minden esetben!

A mobil-elsősegélyhelyként működő sátrunk teljesen felszerelt, hogy a sürgősségi ellátásban előforduló egészségügyi vészhelyzetekre azonnal, gyorsan és szakszerűen  tudjunk reagálni!

Mobil lehetősége miatt akár további elsősegélynyújtó pontként is praktikus, vagy önállóan is bevethető kisebb rendezvényeken.

Nagy rendezvényekre több egységből álló sátrakat, továbbá klimatizálható egészségügyi konténert/konténereket is tudunk biztosítani teljes személyi és tárgyi fedezettel a rendezvény jellegéhez igazítva!

 

 

Strand elsősegélynyújtó hely: (78/2008 Korm.rendelet)

12. A fürdési idényben 500 főt elérő vagy meghaladó átlagos napi vendéglétszámot meghaladó fürdőhely üzemeltetője köteles
a) a nyitva tartás időtartama alatt biztosítani:
aa) vízi mentésben jártas úszómesteri ügyeletet,
ab) 1000 fő/nap átlagos vendégszám esetén elsősegélynyújtó helyet, és legalább egy, mentőtiszti szakképesítéssel rendelkező személy vagy olyan orvos jelenlétét, aki az Országos Mentőszolgálat által szervezett oxyologiai tanfolyamot elvégezte, tanfolyamzáró vizsgát tett, és az előírt gyakorlatokat teljesítette;
b) és az ügyeleti helyet feltűnő jelzéssel a fürdőzők tudomására hozni;
c) üzemeltetési naplót vezetni a vendégforgalom napi adatairól, balesetekről, a vízminőséggel összefüggő változásokról és egyéb rendkívüli eseményekről.
13. A 12. pont alatt felsorolt kötelezettségek a fürdési idényre eső munkaszüneti- és ünnepnapokra korlátozva vonatkoznak a fürdőhely üzemeltetőjére, amennyiben a fürdőzők átlagos létszáma az ilyen napokon eléri vagy meghaladja az 1000 főt.

Rendezvény egészségügyi biztosításának megrendelése:

24 órán belül csak telefonos egyeztetést követően lehetséges szolgáltatás megrendelése!

AJÁNLATKÉRÉS

Megosztás
Ez az oldal a SPEEDPAGE weboldal készítővel készült